„Na pełnym morzu”, Sławomir Mrożek

„Na pełnym morzu” - plakatNajnowsza premiera teatru tm to przewrotna i inteligentna komedia napisana przez Sławomira Mrożka na przełomie lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. W zamyśle autora była metaforą relacji w opresyjnym państwie komunistycznym.

Od prapremiery grano ją wielokrotnie na scenach polskich, europejskich i światowych, ponieważ okazało się, że sztuka ta jest bardzo uniwersalna i można ją zrozumieć jako studium manipulacji władzy w każdym systemie politycznym.

Od roku ’89 w otaczającej nas rzeczywistości zaszły zmiany, które dzisiaj pozwalają nam odczytywać utwór Mrożka również jako próbę ukazania stosunków panujących w miejscach pracy, w różnego rodzaju korporacjach i firmach. Elementy absurdu, groteski i tragikomedii, jakie napotykamy w sztukach tego autora, z powodzeniem można dzisiaj interpretować także jako relacje w rodzinie.

Wielowymiarowość sytuacji i postaci „Na pełnym morzu” to przyczyna, dla której sztuka ta jest tak aktualna i lubiana – i to zarówno przez Widzów, jak i teatralnych twórców.

Czas trwania: 75 min.

Premiera: 17 czerwca 2016r., Teatr Impresaryjny we Włocławku

Reżyseria: Tomasz Mędrzak Obsada: Agnieszka Sitek, Zbigniew Buczkowski, Krzysztof Kiersznowski, Tomasz Mędrzak